
Lampy polskiej produkcji
Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd, Einherjer, OTLamp
- Waldemar D.
- 625...1249 postów
- Posty: 1218
- Rejestracja: pn, 12 maja 2003, 19:16
velsper: ...zrób po prostu dwa zdjęcia tej lampki. Niezłym pomysłem jest postawienie lampki na białej kartce i na białym tle. To dodatkowe źródło rozproszonego światła. No i nic nie zastąpi oświetlenia dziennego, blisko okna... k4be ma rację, wiele zdjęć pięknych lampek przepadło ze względu na niedbałe kadrowanie i silne niedoświetlenie. Robiąc fotkę lampie leżącej, tło w postaci obrusa czy forniru warto chyba zastąpić zwykłą kartką papieru, choćby nawet w kratkę. Nie ma co eskalować rozdzielczości. Wszystkie moje jpegi są w rozdzielczości 70dpi i kompresji 50% - na potrzeby Galerii to zupełnie wystarcza a plik zamiast 1,2M ma 18k.
Tetroda strumieniowa jest pentodą (ma przecież 5 elektrod) ze specyficzną konstrukcją siatki trzeciej, analogicznie jak pentodą może być jakaś selektoda czy lampa prętowa.gachu13 pisze:A nie przypadkiem tetroda strumieniowa? Nie wiem jak wersja "S", ale zwykła 6P3 jest tetrodą strumieniową.Pentoda typu 6P3S
- szalony
- moderator
- Posty: 1863
- Rejestracja: wt, 14 sierpnia 2007, 14:15
- Lokalizacja: Kraków/Zielona Góra
Spierałbym się - o ile mi się wydaje, w wielu tetrodach strumieniowych elektrody ogniskujące nie mają wiele wspólnego z siatką.. Np. tu: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ts.agr.jpg
Ale jest w wikipedii akapit dla OTLampa
Purists may argue that the beam plates constituted a fifth electrode.
Ale jest w wikipedii akapit dla OTLampa

Idąc Twoim tokiem rozumowania, można powiedzieć, że w tej lampie są dwie bezpośrednio żarzone katody i dwie siatkiseventh pisze:Spierałbym się - o ile mi się wydaje, w wielu tetrodach strumieniowych elektrody ogniskujące nie mają wiele wspólnego z siatką..

A część L w PCL86 to pentoda czy tetroda? Stłucz jakąś niepotrzebną i sobie obejrzyj siatkę trzecią... Obejrzyj też sobie siatki w DK40, 1Ż17B, 1Ż18B, 1Ż24B, 1Ż29B, 1P5B, 1P24B itp.
Siatka trzecia w pentodzie ma jedną rolę - ma usuwać zjawisko dynatronowe, rola płytek w tetrodzie strumieniowej jest taka sama.
Z tego miejsca dziękuję Waldemarowi za przesłane materialy, dotyczące PIE. Umieściłem je w oddzielnym dziale poświęconym tylko i wyłącznie PIE.
http://tubedevices.com/alek/pie/pie_w.htm
lub link ogólniejszy:
http://tubedevices.com/alek/pie/pie.htm
http://tubedevices.com/alek/pie/pie_w.htm
lub link ogólniejszy:
http://tubedevices.com/alek/pie/pie.htm
- Waldemar D.
- 625...1249 postów
- Posty: 1218
- Rejestracja: pn, 12 maja 2003, 19:16
-
- 500...624 posty
- Posty: 546
- Rejestracja: pn, 6 lutego 2006, 22:20
- Lokalizacja: Świdnica
- Kontakt:
Eh, dodałem na stronę, a tu nie
Proszę się przyjrzeć, może jest jeszcze kilka takich...
http://lampy.npircs.pl/

http://lampy.npircs.pl/