No to trzeba uważać. Bo jeszcze ktoś by uwierzył i niepotrzebnie by się rozczarował.kubafant pisze: pt, 26 lutego 2021, 07:44 O przepraszam, walnąłem byka. Dwukrotne. Maksymalne napięcie anodowe dla E88CC to 250 V (Pa do 0,8 W), a dla PCC88 130 V. Z pamięci pisałem, bez zerknięcia w kartę tej drugiej, a kojarzyło mi się coś, że 90 V.
Raczej w warunkach zasilania wprost z sieci, bowiem wiele z telewizorów lampowych z lampami serii P nie było przystosowanych do zasilania napięciem stałym. Żaden polski telewizor lampowy nie miał zasilania uniwersalnego.kubafant pisze: pt, 26 lutego 2021, 07:44 Ostatecznie to lampa przeznaczona do pracy w warunkach zasilania uniwersalnego,
ECC88 nie jest przeznaczona do zasilania szeregowego wprost z sieci, a też ma Uamax = 130 V.kubafant pisze: pt, 26 lutego 2021, 07:44 gdzie napięcia anodowe siłą rzeczy są niższe niż normalnie, a poza tym - pomyślana jest przede wszystkim do układu kaskody, gdzie jeszcze napięcie anodowe przypadające na triodę jest o połowę niższe.
Natomiast chciałbym Cię z ciekawości zapytać, czy będąc uczniem szkoły podstawowej/gimnazjum, byłeś w stanie bez najmniejszeo problemu ocenić wpływ parametrów rzeczywistej anteny na jej współpracę z różnie rozwiązanymi obwodami wejściowymi w obiornikach radiowych, tudzież zaprojektować i zbudować ekwiwalentne anteny sztuczne celem pomiaru tych odbiorników w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych, po czym ewentualnie przeprojektować fabryczne rozwiązania (łącznie z zestrojeniem) celem osiagnięcia ewentualnie lepszych mierzalnych parametrów?