Hi!
Czy ktoś z Was jest w posiadaniu kompletnej dokumentacji tego wzmacniacza? Na stronie http://www.fonar.com.pl/audio/diy/headp ... phone1.htm jest podany wykaz elementów ale nie wszystkich, nie ma podanej wartości np Ch1a/b, C13.
Patrząc na schemat wygląda na projekt gsmoka ale pewny nie jestem.
Czyli 47uH ( mikrohenrach xD ) ale jakiej mocy? Na zdjęciach wydaje się że mają ok 3A. Wg Was zdecydowanie bardziej ogarniętych w technice lampowej ode mnie warto coś jeszcze w tym projekcie przy okazji projektowania PCB poprawić?
Ostatnio zmieniony ndz, 24 kwietnia 2016, 11:24 przez toorop333, łącznie zmieniany 1 raz.
Czyli dławik na 3-4A będzie tu pasował. Zapomniałem dodać że będę składał wzmacniacz na lampach PCL86 więc napięcie 12,6V żarzenia, ale w układzie nie wiele się chyba zmieni. Czy testowałeś wzmacniacz z żarzeniem bez prostownika?
Planowałem lampki wystawić poza obudowę.
Dławiki można pominąć (zastąpić zworami). One zostały zastosowane z następującego powodu: nie szkodzą i w pewnych warunkach mogą być korzystne w eliminacji zakłóceń i przede wszystkim ułatwiają projekt jednostronnej płytki drukowanej - bardziej korzystne prowadzenie ścieżek żarzenia i eliminacja ewentualnych zwor w przypadku, gdy wystąpi problem krzyżowania się ścieżek żarzenia z innymi ścieżkami.
Dławiki do eliminacji zakłóceń w obwodzie żarzenia, zwykle prądem zmiennym, stałym w tym zastosowaniu? Obwód żarzenia ma te zakłócenia generować czy być na nie wrażliwy, bo nie kumam?
"Zakumasz" gdy uważnie przeczytasz to co napisałem .
Dławiki są przede wszystkim z uwagi na projekt płytki
Jeśli chodzi o zakłócenia to NIE SZKODZĄ, gdy zostaną zamontowane (mogą pomóc w pewnych być może bardzo specyficznych warunkach - w końcu są elementem filtru dolnoprzepustowego, więc gdyby mimo żarzenia prądem stałym pojawiły się zakłócenia to będą je tłumić, podobnie jak razem ze zjawiskiem narastania napięcia na kondensatorach filtrujących dodatkowo - przy ich indukcyjnościach oczywiście tylko teoretycznie zmniejszają udar prądowy związany z zimnym włóknem żarzenia), zresztą wygodniej jest je lutować niż montować zwory. Dla oszczędności można zresztą podłączyć żarzenie prądem zmiennym i zaoszczędzić na mostku i filtrze.
Główną przyczyną była jednak, jak napisałem płytka drukowana. Reszta to teoria i wymagania audiofili, dla których projektowałem płytkę.
toorop333 pisze:W przypadku montowania potencjometru montować przed nim jakieś kondensatory stałe? Potek 50K będzie ok?
Są różne szkoły. Jedni dają kondesatory, a drudzy nie.
Kazda ma wady i zalety. Rezystancja potka powinna być dobrana do wymagań źródła sygnału.
Ach te mikrofarady, przepraszam, mikrohenry