ballasttube pisze:Mam opornik 3kOm 12W.zobaczę, jak się zachowa.I ile m.cz. zbiorę z tego oporu.
Bacz tylko aby napięcie na anodzie przy tak znacznej rezystancji nie okazało się niższe niż napięcie na siatce drugiej pentody UBL21, z uwagi na groźbę przeciążenia siatki.
To jest wersja P.bez opornika 125 Omów w anodzie UY1N,to znaczy wykorzystali go"chytrze" jako opornik półautomatycznego minusa fabrycznie.
Czyli coś jak Lotos? http://fonar.com.pl/audio/schematics/ra ... _lotos.htm ). W tym przypadku opornik automatycznego minusa ogranicza zarazem impulsy prądowe w lampie prostowniczej, dzięki temu że nie jest blokowany elektrolitem katodowym. I napięcie wyprostowane będzie zbliżone jak w układzie klasycznym ( http://www.oldradio.pl/img/pionier/p-120-row-uni.jpg ) tj z rezystorem 125V w anodzie UBL21 oraz osobnym rezystorem ogólnego minusa zbocznikowanym kondensatorem 50uF.
Nie prościej użyć jakiegoś małego ś(m)ieciowego transformatorka z np. ładowarki, lub popularnych TG2xxxxx? Pierwszej opcji z trafkiem z zasilacza wtyczkowego 230V->12V używałem z powodzeniem przy uruchamianiu kilku odbiorników w połączeniu z podniszczonym głośnikiem testowym. Zaleta to spora przy uruchamianiu bo nawet w razie uszkodzenia nie szkoda ani głośnika ani transformatora, chociaż jak na razie taka przygoda się nie przydarzyła.
Piotr pisze:No Vanessa Vanessą, ale co z tymi sieciówkami, co podobno komuś basują?
Piotr sprawdzałem te trafa nie dokonywałem pomiarów bo na słuch szła taka średnica, że żona kazała natychmiast to wyłączyć...
Szkoda pracy myślę, że jedyne gdzie to może się sprawdzić to mowa lub fale długie.
Porównanie SE I PP - Jeśli jednoręki rzemieślnik mógłby być mistrzem, wyobraź sobie co mógłby dwuręki ?
Takie o to porównanie Balanced Audio o wzmacniaczu VK5