Nie widziałem polskiej książki w całości poświęconej stosowanym technikom montażu przestrzennego - za to prawie w każdej książce dotyczącej praktycznych układów lampowych jest rozdział lub fragment poświęcony tej tematyce. Podane są więc ogólne zasady rozmieszczania elementów tak aby zakłócenia były jak najmniejsze, cytowana jest zasada jak najkrótszych połączeń, sposobów prowadzenia mas itd. Takie podstawowe zasady były już podawane na Forum.
Zupełnie inna sprawa ma się z estetyką montażu. Rzeczywiście niektóre (nie tylko zesztą amatorskie konstrukcje) wyglądają bardzo chaotycznie, inne są wzorem porządku (tak jak wnętrze, które pokazujesz na fotce - przy okazji stosunkowo tanie wzmacniacze chińskie są właśnie montowane w taki uporządkowany sposób).
Nie ma chyba monopolu na estetyczny montaż i trudno jest tutaj podać jakieś nie dające się złamać zasady. Pokuszę się o jedną - podczas montażu zanim przylutujesz jakiś element lub kabelek wyobraź sobie, że właśnie ten element lub kabelek będziesz musiał kiedyś zlokalizować wg schematu ideowego i wymienić (postaw się w roli serwianta, który będzie musiał kiedyś naprawić usterkę) - zobaczysz jak to pozytywnie wpływa na estetykę i jakość montażu
