Przełacznik wejść, ale wideo

Jeśli informacja nie pasuje do żadnego działu, a musisz się nią podzielić - zrób to tutaj.

Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd

GeTe
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 353
Rejestracja: ndz, 14 lutego 2010, 21:58

Przełacznik wejść, ale wideo

Post autor: GeTe »

Witam,

Z tego co widziałem to w torze audio do tego celu świetnie spisują się przekaźniki sygnałowe (chyba nie ma nic lepszego ??), czy przy wideo też ??
Chcę przełączać sygnał RGB lub SVideo. Myślałem o podaniu sygnałów ( 3 dla RGB lub 2 Svideo ) na wejścia przekaźników, tak aby było zwierane do wspólnej szyny. Naraz tylko jedno wejście ( 3 lub 2 sygnały). Wyjście tylko pojedyncze.

Przy chęci 2 wyjść to musiał bym dobudować wzmacniacze. I teraz tak z szyny na rozdzielacz oporowy, a później dwa wzmacniacze po te 3dB (tak dla każdej linii w szynie). Czy dobrze myślę ??
Awatar użytkownika
tszczesn
moderator
Posty: 11229
Rejestracja: wt, 12 sierpnia 2003, 09:14
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Przełacznik wejść, ale wideo

Post autor: tszczesn »

GeTe pisze:Z tego co widziałem to w torze audio do tego celu świetnie spisują się przekaźniki sygnałowe (chyba nie ma nic lepszego ??), czy przy wideo też ??
Też, można w ten sposób, albo zastosować czy to klucze CMOS (np. 4053 itp scalaki), oczywiście pamiętając o impedancjach i przesłuchach (masz tam pasmo do 6.5MHz, tam już pF pojemności są ważne), albo stosując specjalizowane klucze wideo (np. Maxim takie robi).
GeTe pisze:Przy chęci 2 wyjść to musiał bym dobudować wzmacniacze. I teraz tak z szyny na rozdzielacz oporowy, a później dwa wzmacniacze po te 3dB (tak dla każdej linii w szynie). Czy dobrze myślę ??
Można powinieneś użyć bufora wideo o wzmocnieniu 2. Wtedy przy impedancji wyjściowej 75Ω i obciążeniu 75Ω na oporności obciążenia masz taki sam poziom jak na wejściu. Szczegóły znajdziesz w notach aplikacyjnych tych scalaków, najłatwiej chyba kupić je od Analog Devices.
ODPOWIEDZ