
Wypociłem z kumplem taki wzmacniacz 4 stopniowy

1) Czy dobrze policzyliśmy wartości elementów i czy poniższy schemat jest zgony ze zdrowym rozsądkiem?
2) Czy taki sposób regulacji głośności zadziała? (mamy duży zapas wzmocnienia ~15 razy większy, więc na początek skręcimy potencjometr, a w przyszłości jakieś ujemne sprzężenie zwrotne) Jeśli tak, to jakiego potencjometru użyć aby nie trzeszczało i długo służyło?
3a) Lampa EL36([url]http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/fran ... e/EL36.pdf [\url]) ma moc 10W. (P=Ia*Ua) W karcie katalogowej w "typical characteristics" Ua=100V Ug2=100V Ug1=-8.2V Ia=100mA. Podają dalej, że w klasie B Wo=44.5W . Chcąc wyznaczyć oporność na anodzie (Ro), która będzie transformowana transformatorem do 8 Ohm głośnika, otworzyliśmy kartę na zależnościach Ia=f(Ug1;Ug2=const.), ale tam nie było takiej przy Ug2=100V. Trudno, stwierdziliśmy: niech bedzie Ug2=200V bo dla takiego napięcia podają charakterystykę i w tym obszarze praca lampy wydaje się być liniowa. Ale jak się weźmie Ug1=-10V (w środku wykresu, więc wydawało się, że optymalnie) to Ua=100V daje prąd Ia~370mA czyli moc P=37W!! O co chodzi? Jak to jest możliwe skoro moc admisyjna lampy ma wynosić 10W?
3b) Na charakterystyce Ia=f(Ug1;Ug2=const.) (str D) naniesiona jest w lewym dolnym rogu rodzina krzywych (przerywana linia) dla różnych napięć siatki Ug1. Co one oznaczają? Przcież to linie ciągłe wyznaczają I(Ug)??
4) Lampa EL36 ma anodę wyprowadzoną na bańce. Jak się do niej przyłącza przewód i czy musi być ekranowany?
To pierwszy projekt, więc proszę o wyrozumiałość:) Jak by co to proszę pisać.