Strona 1 z 1

6N3P a 6N3P-E

: pn, 26 kwietnia 2004, 09:12
autor: gsmok
Witam

Chciałbym rozstrzygnąć problem dotyczący wspomnianych lamp. Według katalogu lampa 6H3П to podwójna trioda do zastosowań małej częstotliwości, zaś 6H3П-E to podwójna trioda do zastosowań wielkiej częstotliwości. Czy to błąd katalogowy, czy swego rodzaju ewenement w oznaczeniach lamp ZSRR?

Re: 6N3P a 6N3P-E

: pn, 26 kwietnia 2004, 17:02
autor: Jasiu
Czołem.
gsmok pisze: Chciałbym rozstrzygnąć problem dotyczący wspomnianych lamp. Według katalogu lampa 6H3П to podwójna trioda do zastosowań małej częstotliwości, zaś 6H3П-E to podwójna trioda do zastosowań wielkiej częstotliwości. Czy to błąd katalogowy, czy swego rodzaju ewenement w oznaczeniach lamp ZSRR?
Zasadniczo "E" oznacza lampę o podwyższonej trwałości i odporności na wstrząsy - nazwijmy ta lampą typu "lotniczego". 6N3P (odpowiednik 2C51) to lampa z grupy "uniwersalnych", czyli nie jest specjalnie optymalizowana pod konkretne zastosowania, ani m.cz., ani w.cz. Najbardziej wierzył bym w to; http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/fran ... 2/2C51.pdf
bo o rzetelne dane radzieckich lamp trudno.

Pozdrawiam,
Jasiu

: pn, 26 kwietnia 2004, 19:42
autor: gsmok
Dziękuję
Obejrzałem dane podane wskazanym linkiem i sprawa się wyjaśniła. Rozstrzygnięcie jest iście salomonowe - lampa ma zastosowanie od m.cz do w.cz :) .

: wt, 27 kwietnia 2004, 19:03
autor: _idu
Lampa 6N3P byla uztywana w glowicach UKF w radiach lampowych. wiec jest to funkcjonalny odpowiednik lampy ECC85. W zwiazku z tym nalezy sie spodziewac podobnych parametrow elektrycznych istotnych w ukladach zorientowanych raczej na prace jako mieszacz samodrgajacy i wzmacniacz w.cz. o malych szumach.

Zakladam ze jej parametry zbytnio nie odbigaja od ECC85 i mozna 6N3P stosowac tam gdzie ECC85 jest uzywana. Owszem jakies uklady wykorzystujace na max osiagi ECC85 powinny byc zeryfikowne pod katem uzycia 6N3P.

Re: 6N3P - a ja zaś jedynie...

: czw, 29 kwietnia 2004, 21:02
autor: ZoltAn
Jasiu pisze: 6N3P (odpowiednik 2C51) to lampa z grupy "uniwersalnych", czyli nie jest specjalnie optymalizowana pod konkretne zastosowania, ani m.cz., ani w.cz. Najbardziej wierzył bym w to; http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/fran ... 2/2C51.pdf
bo o rzetelne dane radzieckich lamp trudno. Jasiu
...w to co widać na dołączonych zdjęciach... 8)

Wg katalogu jest to:

"Dwojnoj triod 6N3P priednaznaczen dlia usilenija napriażenija i generirowanija kolebanij wysokoj czastoty.

Primieniajetsia w prijemnikach rabotajuszczich w diapazonie ultrakorotkich wołn, kak usilitiel wysokoj czastoty, c zaziemlenoj sietkoj, a także kak cmecitel i geterodin ... ... i kaskadach predwaritelnogo usilenija nizkoj czastoty"

Czyli uniwersalna, ale
...

"Sprawocznik... " to chyba najbardziej miarodajne źródło informacji o lampach produkowanych, w latach sześćdziesiątych, w Związku Radzieckim.

Pzdr. ZoltAn

Re: 6N3P - a tutaj obiecane zdjęcia dotyczące 6N3P

: czw, 29 kwietnia 2004, 21:19
autor: ZoltAn
... co widać na dołączonych zdjęciach... 8)
Aha, zwróćcie Szanowni Koledzy uwagę na to, że lampa opisana jest w wersji podstawowej - bez jakichkolwiek literek oznaczajacych (takie, srakie czy owakie) mutacje :!:

Dotyczy to wszystkich lamp opisanych w tym "sprawoczniku" :D

ZoltAn