bambus pisze:Posiadam lampy:
-ECC83
Praktycznie tylko do stopni m.cz., w tym stopni wstępnych odbiornika i nadajnika (wzmacniacz mikkrofonowy) o niskim poziomie zakłóceń.
-E88CC (ECC88)
Do wzmacniacza kaskodowego w.cz. odbiornika
-FL200 (3 szt)
PFL200 (bo mało prawdopodobne aby trafiła się EFL200 obok pospolitych telewizyjnych
śmieciówek). Zastanawiałbym się bardzo nad wykorzystaniem sekcji "L" tej lampy (z dużą dziurkowaną anodą wyprowadzoną na końcówce 10 (może nawet w układzie PP), mimo jej niewielkiej mocy admisyjnej (5,1W) z uwagi na małą pojemność zwrotną tej lampy (0.1pF) w porównaniu z pojemnością zwrotą innych pentod mocy (PCL86 - 0,4pF) a już zwłaszcza tetrod strumieniowych lub pentod zbudowanych na ich wzór (PCL805 - 1pF). Sekcji "F" tej lampy raczej nie polecałbym wykorzystywać w stopniu wstępnym w.cz. nadajnika z uwagi na znaczne pojemności między elektrodami tej pentody a anodą sekcji "L" lecz w stopniu p.cz. odbiornika (konieczna może okazać się neutralizacja ekranowa z uwagi na dużą jak na pentodę napięciową pojemność zwrotną tej lampy: 0.14pF) a najlepiej w stopniu m.cz.
-PCF801 (2szt)
Do heterodyny odbiornika i sumacyjnego mieszacza o niskim poziomie szumów oraz dużym wzmocnieniu przemiany; z braku innej selektody (np. EF183) na pentodzie drugiej takiej lampy można zrobić regulowany stopień p.cz. Triody tej drugiej lampy można użyć np. w połączeniu diodowym jako detektor ARW oraz AM.
-PCF802 (2szt)
Pentoda tej lampy może być użyta w przedwzmacniaczu w.cz. nadajnika, trioda jako VFO.
-ECH84
Trioda jako BFO, heptoda jako detektor iloczynowy CW i SSB (z sygnałem p.cz. wchodzącym na siatkę pierwszą). Modulator jednowstęgowy nadajnika przyjdzie zrobić raczej na diodach półprzewodnikowych, z uwagi na konieczność zrównoważenia go dla częstotliwości nośnej, chyba że się zdobędzie
śmieciówki EAA91.
(ona ma strasznie dużo lustrzanego nalotu w bańce, pewnie pracowała pod dużym obciążeniem)
Ponad wszelką wątpliwość nie. W układzie do jakiego została przeznaczona (selektor i separator impulsów sychchronizacji OTV) ma ona tak duże rezystory w anodach że nie ma możliwości pracy pod dużym obciążeniem. Ten typ po prostu ma taki nalot od nowości.
-PCL86 (5 szt)
Można kombinować z użyciem tej lampy w stopniu mocy nadajnika, najpewniej jednak będzie pracowała ona zgodnie z przeznaczeniem: jako wzmacniacz mocy m.cz. odbiornika, oraz ewenualnie modulator nadajnika, jeśli ma on pracować z emisją A3 (AM).
Jeśli ktoś ma jakieś dane to byłbym bardzo wdzięczny.
Sugerowałbym postarać się o dodatkowe lampy typowe dla stopni w.cz. i p.cz, takie jak EF80, EF184 a zwłaszcza selektody, takie jak EF183, EF85, EF89, EBF89, 6K4P (sowiecka), bo bez nich trudno będzie
sklecić sensowny odbiornik. Dla ewentualnej drugiej przemiany w odbiorniku przydatna i wygodna będzie radiowa ECH81.